Our range of products include skf bearing grease, skf lglt 2 grease and industrial grease.
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 5 Kg |
| Weight | 5kg |
| Usage/Application | Machine, Spare Parts |
| Brand | SKF |
| Box Type | Box |
| Form | Grease |
| Packaging Type | Bucket |
| Temperature | 30 Degree C |
| Type | SKF Grease |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1500 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Usage/Application | Automotive |
| Form | Grease |
| Packaging Type | Bag |
| Dropping Point deg C ASTM D 2265 | 5 |
| Corrosion Protection ASTM D 1743 Rating | 1743 |
| Features | Durable |
| Product Type | SKF LGLT 2 Grease |
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 30 kg |
| Grade | MP 2 |
| Form | Grease |
| Packaging Type | Bucket |
| Color | Yellow |
| Material | grease |
| Usage/Application | Automotive |
Tushar Jaiswal (CEO)
A 2 Z Machinery Stores
No 21, Muniyappa Lane,S.P. Road Cross, Kadugodi
Bengaluru - 560002, Karnataka, India