Offering you a complete choice of products which include skf ball bearings, industrial ball bearing, ss motor bearing, stone crusher bearing, thrust ball bearing and ina ball bearing.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Bearing Steel |
| Bearing Type | Deep Groove Ball Bearing |
| Outer Diameter | up to 10 mm |
| Sealing | Without Seal |
| Product Brand | SKF |
| Usage/Application | Industrial machine, Sugarcane machine, agri. machine |
| Seal Type | Metal Shields |
| Type of Bearing | Round |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Product Brand | SKF |
| Bearing Type | Deep Groove Ball Bearing |
| Sealing | Without Seal |
| Number Of Rows | Single Row |
| Seal Type | Metal Shields |
| Material | Stainless Steel (SS) |
| Outer Diameter (mm) | 40mm |
| Radial Clearance | C2 |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Product Brand | SKF |
| Bearing Type | Deep Groove Ball Bearing |
| Number of Rows | Single Row |
| Sealing | Without Seal |
| Type | Ball Bearing |
| Seal Type | Metal Shields |
| Outer Diameter (mm) | 40mm |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Usage/Application | Crusher Machine |
| Color | Silver |
| Features | Durable |
| Finishing Type | Polished |
| Grade | A |
| Hardness | 40HRC |
| Packaging Type | Box |
Crusher bearings
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Product Brand | SKF |
| Material | Stainless Steel |
| Sealing | Without Seal |
| Load direction | Single Direction |
| Bearing Type | Thrust Ball Bearing |
| Seal Type | Metal Shields |
| Number Of Rows | Single Row |
| Bore Diameter (mm) | 50mm |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Bearing Type | Deep Groove Ball Bearing |
| Product Brand | INA |
| Cage Type | Steel |
| Material | Alloy Steel |
| Number of Rows | Single Row |
| Type | Ball Bearing |
| Load type | Radial |
| Brand | INA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2595 / Piece Get Latest Price
| Load direction | Double Direction |
| Bearing Type | Thrust Spherical Roller Bearing |
| Product Brand | A TO Z |
| Material | Stainless Steel |
| Cage Type | Steel |
| Bore Diameter (mm) | 50mm |
| Outer Diameter (mm) | 40mm |
| Sealing | With Seal |
| Bore Type | Tapered |
| Lubrication | Grease |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Product Brand | NTN |
| Material | Cast Iron |
| Bearing Number | UCP 310 |
| Housing type | Square Flange unit |
| Bearing type | Plain Bearing |
| Locking type | Adapter Sleeve |
| Housing Material | Cast Iron |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
₹ 500 / Piece Get Latest Price
₹ 500 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Bearing Number | STANDARD |
| Type | STANDARD |
| Flanged Outer Ring | STANDARD |
| Extended Inner Ring | STANDARD |
| Thickness | STANDARD |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Bearing Type | Plain Bearing |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Product Brand | SKF |
| Number Of Rows | Single Row |
| Cage Type | Stamped Steel |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
₹ 500 / Piece Get Latest Price
₹ 500 / Piece Get Latest Price
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
₹ 300 / Piece Get Latest Price
Tushar Jaiswal (CEO)
A 2 Z Machinery Stores
No 21, Muniyappa Lane,S.P. Road Cross, Kadugodi
Bengaluru - 560002, Karnataka, India