Prominent & Leading Wholesale Trader from Bengaluru, we offer ss double roller chain, ss single roller chain, stainless steel heavy duty chain and roller chains.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 9.52mm |
| Inside Width | 50mm |
| Roller Dia | 6.35 mm |
| Plate Width Inner | 13mm |
| Material | SS |
| Tensile Strength | 1600 kN |
| Corrosion-Resistance | Yes |
| Finishing | Powder Coated |
| Is It Corrosion Resistace | Yes |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 38.1 mm |
| Inside Width | 190.5 mm |
| Roller Dia | 8.51 mm |
| Plate Width Inner | 50mm |
| Tensile Strength | 300 MPa |
| Material | SS |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Thickness | 3 mm |
₹ 1500 / Feet Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Thickness | 2 mm |
| Color | Silver |
| Material | SS |
| I Deal In | New Only |
| Length | 2 Feet |
| Brand | Subash |
| Usage/Application | Automobile Industry |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 10 |
| Pitch Size | 6 inch |
| Inside Width | 25 |
| Roller Dia | 55 |
| Plate Width Inner | 20 |
| Tensile Strength | 1 |
| Connection Link Extension | 2 |
Tushar Jaiswal (CEO)
A 2 Z Machinery Stores
No 21, Muniyappa Lane,S.P. Road Cross, Kadugodi
Bengaluru - 560002, Karnataka, India