Providing you the best range of oil seals and oil seal with effective & timely delivery.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Thickness | 3 mm |
| Inner Diameter | 200 mm |
| Style | Mechanical Seal |
| Weight (in gms) | 500gm |
| Shape | Ring |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Thickness | 2 mm |
| Inner Diameter | upto 100 mm |
| Style | Mechanical Seal |
| Hardness | 40 HRC |
| Shape | Ring |
| Packaging Type | Carton Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Tushar Jaiswal (CEO)
A 2 Z Machinery Stores
No 21, Muniyappa Lane,S.P. Road Cross, Kadugodi
Bengaluru - 560002, Karnataka, India